Paridea > Projekty > Mosazné bytové doplňky

Mosazné bytové doplňky

Dovolte nám představit českou tradiční výrobu mosazných výrobků – klik, kliček, háčků, madel, …

Česká výrobní společnost Slévárna Nosek byla založena v roce 1991 jako rodinná firma.

Zakladatelem je pan Antonín Nosek, který se ruční výrobou kování dle tradičních receptur zabývá téměř 50 let. Vedení firmy se věnuje jeho syn Petr Nosek, který svým zákazníkům dokáže nabídnout stovky výrobků z vlastní vzorkovny, ale též společně s designéry a architekty dokáže vymodelovat výrobky přesně dle představ svých zákazníků.

A kdo jsou oni zákazníci? „Paradoxně k nám jezdí převážně ženy. Mají větší cit pro detail, jasnější představivost a umí si navíc rychle vybrat z nabídky. Na druhou stranu máme velké zadavatele, jako jsou banky, historické objekty, správci budov, ale též k nám přijíždí hodně soukromých osob ze zahraničí, které své bydlení chtějí mít zcela originální“, dodává Petr Nosek, otec dvou synů, kteří se stanou možná v budoucnu pokračovateli rodinné tradice.

Fotky z testování  :)

Fotky realizací

Chcete-li se připojit do našich diskuzí, přihlašte se, nebo se zaregistrujte.
Jana Holečková27.1.2014 20:11

@ Michaela Šormová a další
Děkujeme za zajímavý názor. Do této diskuse mohou přispívat všichni naši členové (nejen testující) a mohou se zde vyjadřovat ke katalogovému sortimentu Slévárny Nosek (ke stažení zde: http://www.slevarnanosek.cz/ (viz Katalog výrobků ke stažení).
Osobně musím přiznat, že se mi hodně líbí bílá mosaz v lesku. Především koupelnové doplňky vypadají v tomto provedení robustně a velmi luxusně. Umím si je představit na našem venkovském domě z 19.stol. Naprosto mi tam tento styl zapadá.
A co se líbí vám?

Petr Raszka7399527.1.2014 20:08

Zdravím.

Nevěřil jsem, že to lepidlo za pár kaček chytí, takže jsem to nijak nerozměřoval a přilepil to "od oka" a podle toho i vypadá výsledek. Však posuďte sami:
http://files.amper-stahuj.webnode.cz/200000522-659ef66977/DSC_0001.jpg
A drží dodnes :-)

Lucie Bartůňková1550026.1.2014 17:57

Tak jsem nakonec vybrala místo, kam knopky dát, byť se mi do bytu moc nehodí. Bohužel se mi je nepodařilo přilepit, oba kusy, které jsem dostala, mají ve spodu výstupky, takové "špuntíky", takže nejdou přilepit celou plochou. Zkoušela jsem jen vteřinové lepidlo, protože silikonové nebo jiné speciální nemám, ale knopky nedrží, styčná plocha je zkrátka moc malá.
Jednu z nich tedy teď používám jako těžítko na malé poznámkové papírky u počítače :o)

Michaela Šormová1500024.1.2014 18:55

Dobrý den, sice knopky na vyzkoušení nemám, ale ráda bych se vyjádřila ke katalogu slévarny. Ikdyž bych pro většinu výrobku nenašla uplatnění, je tam i spousta takových, u kterých jsem přesvědčená, že by se mi krásně vyjímaly na naší chalupě. Bylo by skvělé, kdyby slévarna nabízela i např. formy na bábovky, rendlíky či jiné kuchyňské nádobí nebo dopľnky do kuchyně.

Jana Holečková23.1.2014 20:27

@ všem
Paráda! Mám radost, že se vám daří nacházet pro knopky místo. Úlovek lepidla za 5 Kč se mi zdá neuvěřitelný v kontextu, že drží :). Jste všichni úžasní a budeme se těšit na fotodokumentaci.

Petr Raszka7399523.1.2014 19:04

Zdravím!

Tak se už našlo uplatnění pro knopky - na WC máme malé oplachové umyvadélko a ručníky visely kde se dalo... Zbrousil jsem tedy spodní stranu knopek dorovna a sekundovým lepidlem (v místním obchodě za 5kč) jsem je přilepil na dveře. K mému překvapení chytly okamžitě!

Tak ať slouží...

Jana Bártová3700122.1.2014 15:06

Dobrý den všem, my jsme knopky přilepily montaznim lepidlem na zeď pod věšák na bundy, umistili jsme je do výšky, kam dosahnou naše atolesti a mohou si sami veset bundicky. Vypadaji na zdi celkem pěkně a hlavně jsou využité, problem s prilepenim neby žádný.

Božena Pelánová5860120.1.2014 15:58

Tak už mám knopky přilepené, protože se nám bohužel nikam nehodily, dala jsem dvě na vnitřní stranu dvířek skříňky na pověšení chňapek apod.
Třetí knopku manžel z vlastní iniciativy přilepil na poličku s kořením. Tam jsem ji vůbec nechtěla mít, ale už tam je, tak ji tam nechám, třeba se mi opravdu bude na něco hodit. Lepil je nějakým vteřinovým lepidlem a drží zatím pevně.

Hana Lajtkepová4600117.1.2014 21:57

Obdržela jsem 3 kusy - první dojem - nekvalitní zboží. Ani jedna knopka nebyla vzhledově pěkná. Ale kvalitní výrobek není cílem testování. Nějaký čas si vyžádalo testování připevnění - asi jedině vyrobit závit. Ale bez potřebného nářadí je to neřešitelný problém. Na lepení jsou příliš těžké.
A otázka jejich umístění je také složitá - na větší kus nábytku jsou příliš malé. Takže vyhrál botník na chalupě, který není tak zatěžován používáním. Jen ještě vyřešit připevnění ...
Po shlédnutí katalogu firmy Nosek jsem objevila několik zajímavých výrobků, které by se do interiéru našeho bytu hodily. Děkuji za informace.

Jana Černá1600016.1.2014 11:32

Vzhledem k tomu, že bydlíme v bytě, který je z období 1. republiky a při rekonstrukci jsme se snažili zachovat co nejvíce prvků z této doby, tak jsme toto testování velmi uvítala. V bytě máme dost mosazných prvků (kliky, kličky, garnýže, lampy, úchytky na nábytku) přesto jsem dlouho přemýšlela kam konopky umístím. Nakonec jsem se rozhodla, že je nalepím na botník a budu používat jako věšáčky na klíče. Shodou okolností vestavěnou skříň i botník máme vyrobenou od truhláře, který s uvedenou slévárnou často spolupracuje a používá jejich výrobky.

Petr Raszka7399513.1.2014 21:59

NOVÁ ADRESA PRO STAŽENÍ KATALOGU SLÉVÁRNY NOSEK

http://ulozto.cz/xUi8Uwu2/katalog-klik-kovani-pdf

Protože se u prvního odkazu vyskytl drobný problém, raději jsem jej nahrál znovu. HESLO k souboru je Paridea (s velkým P)
Více o odkazu v příspěvku níže...

Petr Raszka7399513.1.2014 16:20

Zdravím

Konečně jsem si rozkliknul katalog z CD a protože jsme byli požádáni o vyjádření, tak za sebe mohu říct - ano, něco bych v případě potřeby i vybral, ale pouze z té praktické části. Mým stylem jsou věci jednoduché, pro příklad - malá klika 43.

Protože zde zatím nevidím, že by někdo na katalog reagoval, dovolil jsem si pro ty, kteří katalog neobdrželi a reagoval by chtěli nahrát jej na internet.
http://ulozto.cz/xx6jVbNX/katalog-klik-kovani-pdf
Stažení je zdarma, ale je nutné zadat heslo a to je (jak jinak) - paridea

Karel Drábek13.1.2014 15:55

Chtěl bych reagovat na 2 témata, která se v této diskusi objevují.

V první řadě k lepidlu. Máme trochu atypický výrobek pro testování, protože jsme zakázková výroba. Snažili jsme se zvolit něco jednoduchého a přesto zajímavého. Naši zákazníci si samozřejmě běžně předem v objednávce zadávají, jaké parametry (vzhledové i technické) má konečný výrobek splňovat. V tomto testu je to obráceně. Budeme právě rádi, když vy nám budete psát, co se vám podařilo s knopkami dělat, kam je umístit, jak se vám zalíbily. Co na nich shledáváte zajímavého a nebo naopak.
Naši zákazníci mají extrémně různorodé požadavky a tím, že jsme zakázková výroba, jim přizpůsobujeme všechny procesy výroby. Výrobky z naší slévárny nikdy nenajdete v žádném obchodě. Pokud si výrobek objednáte (buď osobně nebo e-mailem), vyhovíme všem vašim požadavkům (u knopek to může být např. extrémně hladká zadní plocha, vrut atd.). V tomto testu chceme vědět, jak dokáží být naši "nezákazníci" kreativní, když jim dáme do ruky náš výrobek. Můžeme vám proto v případě lepidla něco doporučit, nikoli však lepidlo dodávat. Právě proto, že každému by určitý námi navrhovaný typ lepidla nemusel vyhovovat. A my nechceme testovat lepidla, ale naše výrobky.

K reklamacím bych rád řekl jediné. Pokud se výrobek z jakéhokoli důvodu poškodí, vyřizujeme reklamace tím způsobem, že ho buď repasujeme a případně odlijeme nový kus - a to bez ohledu, zda uplynula lhůta 2 nebo 5 let. Něděje se to často, proto i zákazník, který přijde třeba po deseti letech, že se mu takzvaně vymlej závit u kliky, mu zařídíme nápravu jako reklamaci.

Petra Rulcová5125111.1.2014 21:22

Obdržela jsem 3 knopky, z nichž dvě jsou s již zmiňovanými bublinami. To vypadá dobře, je vidět, že to není strojová výroba. Třetí knopka je ale oproti těm dvou tak nějak deformovaná, pokud bych ji viděla v obchodě, určitě bych si ji nevybrala. Jinak sami o sobě se mi líbí, jen se nám do domácnosti nehodí.

První co mne zaujalo, jak je někam přidělám? Na tak těžkou knopku je potřeba nějaké speciální lepidlo? Jelikož je uvnitř šroub, předpokládám, že se skládají ze dvou částí. Další otázka je, pokud si je koupím v obchodě a přilepím doma svým lepidlem a knopka se např. rozdělí na dva díly, jak je to s případnou reklamací, když na ni bude třeba vteřinové lepidlo? Je to prkotina, vím, že asi málokdo by šel reklamovat knopku (ale znám lidi, co ano), ale pokud jsou na lepení, bylo by dobré k nim přidávat i účinné a zaručené lepidlo. Knopky asi dáme na chalupu, kde se budou na kuchyňské lince krásně vyjímat.

Petr Raszka7399511.1.2014 01:40

Jestliže jsou knopky na lepení, pak bych se souhlasem shrnul dosavadní názory:
1. na přilepení působí opravdu dost těžké...
2. proč není strana pro lepení rovná?
3. doporučuji zvýšit praktičnost knopek DODÁNÍM ideálně lepící vrstvy přímo na knopce, nebo alespoň přibalené lepidlo v malé tubě jako třeba u nábytku. Už když se procházím obchodem, automaticky vylučuji sortiment k lepení bez dodaného lepidla, protože se taky může stát, že dám více peněz za lepidla, než za produkt. Protože kdo zaručí, že hned první koupené lepidlo bude to pravé?
Až se k tomu dostanu, raději si je nazávituji...

Lenka Kalašová2572610.1.2014 14:03

Mně osobně ty "kazy" nevadí. Líbí se mi, že je to ruční práce. I když na druhou stranu chápu, že ne do každé domácnosti se toto hodí. Když ji má někdo zařízenou moderně a minimalisticky, rozumím tomu, že tato mosazná knopka se mu příliš zamlouvat nebude. Ale jak říkám, mně osobně to nevadí. Zatím jsem ale nevymyslela, kam knopku přichytit :-(

Tereza Chejnová259016.1.2014 10:45

Hned při otevření jsem byla moc potěšená. Sami o sobě jsou knopky krásná věc. Ty drobné bublinky, co na nich jsou dělají věc ještě krásnější. Proteže jsou jen dvě, pořád rozmýšlím kam s nim (teď hlavně nebyl čas), ale asi je dáme doma do ložnice, na staré dřevěné dveře a použijeme je jako věšák na župany.
Kdyby knopky viděla v prodeji, jieště by mě zaujaly. Jakmile koupím lepidlo a projekt dotáhnu do konce, jistě pošlu výsledek :-)

Veronika Kyzlíková152006.1.2014 03:58

Knopky dorazily, ale jejich provedeni a design absolutne nevyhovuji nasi domácnosti. Není kam je použít... Zda se mi to spise jako na chalupu ci nekam na venkov, mozna je tedy spise postoupime babicce.
Jinak uchycení lepidlem mi nepřijde vhodne, navic pokud si jej musí zákazník shánět sám.

Jana Zlesáková530026.1.2014 02:20

První dojmy jsem vám už poslala před vánocemi, prohlížíme si knopky a stále přemýšlíme, kam by jsme si je tak daly, kde je použít. Zatím jsme místo pro ně nenašli.
Když se to povede určitě pošlu fotodokumentaci umístění.


Michaela Bukovská375015.1.2014 18:27

Knopky mi prisly jiz pred Vanoci. Obdrezela jsem tri kusy, knopky jako takove se mi velmi libi i pres zde zminovane vady, ale tak nejak se mi to k nim hodi, k tomu vzhledu. Zatim jsem nevymyslela, kam knopky umistim (nehodi se mi na nabytek), ale trochu se bojim prilepit je jen lepidlem, zda se mi na to knopka moc tezka.

<123>

Devatero pro komunikaci

  1. sdělujeme své zkušenosti
  2. sdělení jsou jasná, stručná, srozumitelná
  3. jsme upřímní
  4. dodržujeme pravidla slušného chování
  5. respektujeme odlišné postoje druhých
  6. jsme inspirací druhým
  7. vystříháme se bezobsažných sdělení
  8. hanlivá a nesmyslná sdělení budou odstraněna
  9. ovlivňujeme věci budoucí
Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2022 © Paridea