Paridea > Projekty > Mosazné bytové doplňky

Mosazné bytové doplňky

Dovolte nám představit českou tradiční výrobu mosazných výrobků – klik, kliček, háčků, madel, …

Česká výrobní společnost Slévárna Nosek byla založena v roce 1991 jako rodinná firma.

Zakladatelem je pan Antonín Nosek, který se ruční výrobou kování dle tradičních receptur zabývá téměř 50 let. Vedení firmy se věnuje jeho syn Petr Nosek, který svým zákazníkům dokáže nabídnout stovky výrobků z vlastní vzorkovny, ale též společně s designéry a architekty dokáže vymodelovat výrobky přesně dle představ svých zákazníků.

A kdo jsou oni zákazníci? „Paradoxně k nám jezdí převážně ženy. Mají větší cit pro detail, jasnější představivost a umí si navíc rychle vybrat z nabídky. Na druhou stranu máme velké zadavatele, jako jsou banky, historické objekty, správci budov, ale též k nám přijíždí hodně soukromých osob ze zahraničí, které své bydlení chtějí mít zcela originální“, dodává Petr Nosek, otec dvou synů, kteří se stanou možná v budoucnu pokračovateli rodinné tradice.

Fotky z testování  :)

Fotky realizací

Chcete-li se připojit do našich diskuzí, přihlašte se, nebo se zaregistrujte.
Karel Drábek12.3.2014 13:14

Zdravím všechny účastníky testování,

chtěl bych poděkovat vám, účastníkům testování našich výrobků, a též společnosti Paridea, která testování realizovala.
Pro naši slévárnu to byla první větší zkušenost s průzkumem a s ověřováním postoje nezákazníků k našim mosazným výrobkům. Záměrně jsme oslovili především vás nezákazníky, abychom dostali co nejobjektivnější pohled.
Za téměř 25 let fungování máme dlouholeté zákazníky, kteří se k nám vracejí, avšak jejich pohled je právě dlouhodobou spoluprací zkreslen.

Hodně z vás se pravděpodobně setkalo s takovým typem výroby, jakou máme my, poprvé. Velmi si vážím toho, že jste se nebáli jít i do kritiky a o to víc mě samozřejmě těší chvála.

Díky vám všem máme nyní víc jasno, jak budeme s našimi novými zákazníky komunikovat, jak jim budeme předkládat produktové nabídky, aby byly srozumitelné a hlavně jak budeme širší veřejnost seznamovat s tím, že zakázková výroba není něco nedostupného, ale naopak je velmi flexibilní a často cenově dostupnější než komerční velkovýroba.

Ještě jednou díky všem!

Karel Drábek – výrobní ředitel
Slévárna Nosek, Psáry
www.slevarnanosek.cz

Barbora Marková3731210.2.2014 20:24

Tak knopky přilepeny. Sama osobně bych si vybrala s vrutem, ale mohu potvrdit, že i s vteřinovým lepidlem drží skvěle. A to jsem neměla nikterak drahé :-))

Barbora Marková3731210.2.2014 11:21

Desing knopek je naprosto skvělý, hodí se nám jak do kuchyně, která je z masivu a ve starším stylu, tak i do moderní koupelny. Místo i použití je vymyšleno, teď jen "dokopat" muže k činu :-))

Martina Mořkovská760015.2.2014 22:00

Dobrý den, pro knopky mam vymyšlené krásné místo u nás na chalupě na dřevěné kuchyňské lince a budou sloužit jako věšáky na utěrky. Přes vánoce jsem měla v plánu knopky pověsit, bohužel nám chalupu mezi svátky vykradli, takže bylo potřeba udělat jiné věci něž věšet knopky:)) vzhledem k tomu, že na chalupu v zimních měsících tak často nejezdíme, předpokládám, že knopky pověsím až na jaře. Nyní slouží mým dětem na hraní jako figurky při člověče nezlob se!

Jana Zlesáková530023.2.2014 04:33

Dobrý den, u nás jsme ještě nenašli konkrétní místo na přilepení knopek. Zatím je má zapůjčené dcerka na hraní, dala si je ke svým pokladům jako zlato.
Výrobky slévárny Nosek jsou hezké, jak už jsem psala, některé z nich mi připomínají bydlení u babičky - kliky u dveří, kličky u oken, různá obložení kolem zámků na dveřích, svítidla. I pokyny na údržbu - čištění Sitolem a hadrem zůstaly stejné.

Roman Foud155212.2.2014 16:31

Ten nápad s nádobím se mi líbí, ale muselo by být zevnitř cínované bezolovnatým cínem a s potvrzením o složení cínu a povrch by musel být hladký bez bublin a pískové hrubosti. Kupoval jsem staré měděné a mosazné nádobí na ozdobu i vaření na ohni. Většinou to byl plech a né litina. Cín pochybný k odbroušení a nově vycínovat. Na trhu je plno atrap co vypadají jako starožitné a vařit se v nich nedá a plno moderních drahých nedobových, ale funkční staré kusy se těžko shání. Dovedu si představit zákazníky jak na leštěné cínované mosazné formy na pečení z řad žen, tak i repliky středověkého nádobí na oheň pro šermíře nebo fantasy skřety a hobbysty z řad mládeže, kované kotle pro čarodějnice. Nebo dekorativní zbroj.

Bára Krausová1820029.1.2014 00:41

nebo na to věšet klíče?
http://imgbox.com/tiQeJsCA

medvídek Pú samozřejmě nesmí chybět.

Bára Krausová1820029.1.2014 00:32

nebo úchytka na skleněné posuvné dveře do ložnice?

před
http://imgbox.com/QDJLWM3W

po
http://imgbox.com/lU6MJqua

Bára Krausová1820029.1.2014 00:21

nebo ze bych na to věšela ručníky?

http://imgbox.com/TcFU7MEo

uuf. opět ikea. pardooon ;-)

Bára Krausová1820028.1.2014 22:18

a jeste vinoteka. ale sem by se to opravdu muselo prilepit. sem bych nerada vrtala..
http://imgbox.com/g/MfAhPy3Taz

Bára Krausová1820028.1.2014 22:07

http://imgbox.com/l4lMUmTY

Bára Krausová1820028.1.2014 22:04

tak jeste jeden napad. ozvlastnila jsem knopkami pomerne nudnou, i kdyz hezkou, komodu z ikea. na foto lepene jen oboustrankou a si ne uplne rovne, ale na fotku drzi
http://imgbox.com/g/CvaQjhf3En

uměli byste i plešatýho kocoura?

Bára Krausová1820028.1.2014 20:15

@ Lucie Bartůňková
ani moje knopky nejsou úplně stejné, ale vzhledem k tomu, že se jedná o ruční výrobu, tak mi to vyloženě nevadí. rozdíl je minimální.

Karel Drábek28.1.2014 09:30

Dobrý den,
reaguji na nejčastější připomínku týkající se připevnění knopky ... již od začátku projektu nebylo specifikováváno přesné použití nebo využití výrobku, prostě jsme to chtěli nechat na vaší fantazii na co a jak to využijete. Standardně však knopky vyrábíme buďto s vrutem, že se našroubují do předvrtané díry a nebo s metrickým závitem pro přichycení skrz dvířka(čelo šuplíku) šroubem.
Další připomínka se týkala absence ceníku na stránkách firmy, toho jsme si vědomi, ale vzhledem k tomu, že jsme zakázková výroba a katalog je spíš jen ukázkou naší práce, nelze ceny přesně uvést. Většina zákazníků si nechávají připravit kování dle vlastních požadavků a přání. Ať už se jedná o typ(dozický, dozický s krytkou, fab, bezpečnostní, bezpečnostní s vratnou pružinou, ....) nebo použitý materiál, či povrchovou úpravu (lesk,mat, patina, galvanické pokovení, ...)

Tereza Chejnová2590128.1.2014 08:02

Tak se mi bohužel stále krásné knopky nepodařilo připevnit. Měla jsem v úmyslu je přilepit na naše steré dřevěné dvěře do ložnice, kde je i klika ve stejné barvě ke knopkám, ale bohužel prostě nedrží. Možná by bylo dobré ve finále knopky zasílat i s lepidlem, které bude ozkoušené, že to uchytí.
Jinak, co se týče dalších prodůktů...obávám se, že výrobky jsou na můj vkus až moc zdobené. Ačkoliv ještě my v bytě nemáme moderní styl, spíše vintage, tak ani k nám takto zdobené doplňky by nešly. A to jsme oproti mým známým se svým nemoderním stylem divní...

Lucie Bartůňková1550027.1.2014 23:53

@ Bára Krausová
Něco podobného jsem s knopkami měla v plánu také, ale odradilo mě, že nejsou stejné...na vaší fotce mi taky přijde, že máte každou knopku jinou, vám se to takhle líbí?

Lucie Bartůňková1550027.1.2014 23:50

Co se týká ostatního sortimentu slévárny, tak jak už jsem říkala, mosazné doplňky se mi domů nikam nehodí, takže já bych si nevybrala. Ale např některé druhy klik (takové ty decentnější, např. 0043, 0021) se mi na obrázku docela líbí. Jen nemám ráda, když u zboží není uvedena cena, zřejmě bych hledala u firem, které mají online i ceník.
K samotnému provedení katalogu - proč je vše v PDF jako obrázek, včetně textů? Navíc nedostatečně kvalitní obrázek - mapka není k přečtení, text je "okousaný", v sekci Kování nejdou přečíst katalogová čísla, v sekci Ostatní by možná bylo dobré u obrázků uvést, o co se jedná (u některých věcí nemám nejmenší tušení).

Lucie Bartůňková1550027.1.2014 23:33

kvůli tomuto výstupku na spodní straně knopky mi nejde přilepit vteřinovým lepidlem :o( http://imgbox.com/gBxTeteq
proto slouží jako těžítko :o) http://imgbox.com/b2grVcZu

Bára Krausová1820027.1.2014 22:33

Když jsem si před vánoci knopky přinesla domů, tak jsem je strčila do šuplíku, protože jsem si myslela, že se mi domů vůbec nehodí. Navíc jsem netušila, jak je kamkoliv připevnit, když zezadu není šroubeček.

Po opakované výzvě k testování jsem se doma rozhlédla. A? Báječně se mi hodí na moji šperkovnici z Tchibo. Na dvířkách jsou úplně obyčejné, nudné knopečky. Jsou na šroubu, takže výměna bude vyžadovat odstranit původní šroub, který je upevněný ve skříňce, ale nejspíš to udělám. Ještě by se mi hodily malinkaté knopky na vnitřní šuplíčky.

http://ulozto.cz/x897Ts6z/slevarna-pdf

Bára

Jana Bártová3700127.1.2014 21:54

Ke katalogu slevarny, líbí se ni strašně moc kliky, do bytu by se mi sice asi moc nehodily, ale k nasim na chalupu, tam si je dokážu. živě představit, a co by se mi libilo? Svicen pro 7 svíček, aby vypadal fakt opryskane, měli jsme jeden takový, ale kdo ví kde skončil,..:-)

<123>

Devatero pro komunikaci

  1. sdělujeme své zkušenosti
  2. sdělení jsou jasná, stručná, srozumitelná
  3. jsme upřímní
  4. dodržujeme pravidla slušného chování
  5. respektujeme odlišné postoje druhých
  6. jsme inspirací druhým
  7. vystříháme se bezobsažných sdělení
  8. hanlivá a nesmyslná sdělení budou odstraněna
  9. ovlivňujeme věci budoucí
Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2022 © Paridea