Paridea > Projekty > Lali jóga

Lali jóga

Každý si přejeme mít zdravé a šťastné dítě. Pro školní i předškolní děti v rámci tohoto testování vyzkoušíme, jak přirozeně rozvíjet jejich hravost, fantazii a zajímavý přístup ke cvičení. Jógu v podobě, v jaké se s ní můžete postupně seznámit, mohou provozovat kluci i dívky společně se svými rodiči či prarodiči.

Dětská jóga naučí děti také správně odpočívat, rozvine jejich fantazii a sebevědomí. Je prokazatelné, že děti, které už jógu cvičí, se lépe vypořádávají se stresovými situacemi.

Všechny materiály, které ke cvičení budeme potřebovat a které jsou součástí testování, pomáhají dětem i rodičům používat především vlastní intuici. Takže žádné příručky a návody! Jen krásné, veselé a inspirující publikace! Cvičení musí nás i děti bavit, takže zapomeňme na dokonalost a bavme se!

 

ROZHOVOR s autorkou Lali jógy ZDE (+ další ČLÁNKY).

Obsah testovacího balíčku si můžete prohlédnout ZDE.

Jak se cvičí Lali jóga? Třeba TAKTO.

FOTOGALERIE našich dětí s Lali jógou :).

 

Chcete-li se připojit do našich diskuzí, přihlašte se, nebo se zaregistrujte.
Jana Mesteková150002.12.2014 11:40

Ahoj všem, :-)
moc děkuji za hru NEBE RÁJ.
Myslím, že se bude líbit. Určitě vám o tom napíšu.
Ještě zpět ke cvičení: Děti zrovna "frčí" v boxu, ale jógu cvičíme doma na protažení. :-)))
Ještě jednou díky Jana

My z Paridea1.12.2014 14:19

Gratulujeme dvěma našim testovatelkám z tohoto projektu.
Obě získávají díky své aktivitě v tomto projektu pro své děti úplnou novinku: http://www.paridea.cz/lali-joga-hra/

Martina Slámová272046.10.2014 12:17

Dobrý den všem, mám už děti trochu odrostlé, takže tohle vaše testování asi úplně pro nás není. Musím teda říct, že škoda že něco takového neexistovalo tak deset let zpátky. Pracně jsem tenkrát hledala nějaké cvičení, které by moje děti zklidňovalo. Byli vždycky trochu živější a fotbálek kluky spíš ještě víc vyburcoval k další aktivitě. TeĎ už jsou kluci velký, tak kdybyste testovali nějakou jógu pro dospělé, určitě bych se zkusila zapojit.

Emil Vlasák4053830.9.2014 15:36

Žádnou zkušenost s jógou osobně nemám, ale vidím její výsledky u mé sestry, která ji cvičí přes pět let. Měla problémy s páteří, hrozila operace a asi na poslední chvíli změnila životní styl. Zhubla, začala rehabilitovat a cvičí taky jógu. Dnes už i doma sama. Nikdy nás teda nenapadlo se o tenhle druh cvičení zajímat nějak víc. Stačí vidět, že to funguje. Jen nevím, zda naše děti nejsou na jógu příliš živé. Neumím si i je u ní moc představit.

Jana Holečková28.9.2014 22:25

Ano, staří jogíni před několika tisíci let určitě věděli, co je dobré. Pro nás je dobré si připomenout, že jóga vznikla jako způsob meditace a postupem času se vyvíjela stejně jako vše kolem nás a ačkoli původně v józe nemělo tělo téměř žádnou důležitost, dnes můžeme říci, že působí blahodárně na tělo i mysl. Záleží na každém z nás, jakou jógu si vybereme, s jakým vnitřním nastavením ji praktikujeme. Hanka – autorka Lali jógy ve svém rozhovoru krásně vysvětluje, jak na dětskou jógu nahlížet (http://www.paridea.cz/clanky/rozhovor-s-hankou-luhanovou-autorkou-lali-jogy.html). Osobně v Lali józe, tak jak je pojata, nic nebezpečného neshledávám, přiznám se, že mě děsí víc, že dcera odjíždí na školu v přírodě, jejímž obsahem je sportovní vyžití alá Rambo a mezi „zábavné“ aktivity se řadí též armygame, kdy po sobě budou děti v rámci hry střílet. Proto hledáme a děláme projekty, které jsou v tomto směru bohulibé…

Petr Raszka7399526.9.2014 19:11

Za tohle testování máte ode mne velké mínus. Na fyzickou stránku je fajn, jenže s ní je spjatá silná duchovní stránka a ta je dost nebezpečná. A kdo to nezažil a nevěří, ať si sám zkusí v hlubinách internetu zapátrat kde a proč jóga vznikla... A ač u nás se prezentuje jen jako cvičení, vůbec netušíte, co ve skutečnosti provádíte a jaký to má dopad. Průzkum ukázal, že to i mnozí učitelé jógy sami nevědí. OK, dospělí jsou zodpovědní sami za sebe. Ale cpát to dětem, to je podpásovka - a mě je z toho do pláče........

My z Paridea26.9.2014 17:36

Zdravíme všechny naše členy,
právě otevíráme diskusi všem. Nadále mohou do diskuse přispívat nejen účastnice našeho testování.
Máte-li k tématu dětské jógy nebo jógy obecně co říct, pište....

Hanka Luhanová / LALI23.9.2014 12:10

Dobrý den,
děkuji za vaše reakce a postřehy. Motivace ke cvičení je pro děti určitě důležitá a i vy jste mi to vaším testováním potvrdili. Budu se snažit vymyslet a publikovat na svých stránkách www.jogasdetmi.cz tipy na cvičení a hry pro společné cviční rodičů a dětí doma. Jóga může být skvělou "rodinnou aktivitou". Myslím, že to bude fungovat, pokud děti budou cítit počáteční nadšení od nás :-).
Záleží na věku dětí, ale u těch menších (předškolního věku) není potřeba dbát na přesnost provádění pozic. Jde o to si cvičení užít a postupně a hlavně hravě děti naučit cvičit pomaleji a přesněji.
Krásné podzimní dny!
Hanka

Martina Tomanová2574222.9.2014 20:30

Také zdravíme, u nás také karty splynuly - párkrát si je holky vytáhly a zkoušely. Ale ty s abecedou vůbec - ty je nezaujaly. Karty jsou pro ně hra, takže spíš se snaží rychle, rychle, cvik není přesný nebo správný a já když je chci opravit, tak ztratí zájem. Takže jsem zkoušela nechat jim i volný prostor. Pak si kartičky rády prohlížejí, vybírají, zkoušejí.

Michaela Olšavská1550019.9.2014 12:53

Ahoj, všem,
naše počáteční nadšení Lali jogy vyprchalo. Měli jsme přibalené karty i na dovolenou, ale nedařilo se. Děti byly tak zaneprázdněné, že je žádná Lali joga nezajímala, animátoři byli zábavnější. Poté si na táboře starší dcera podvrtla kotník a tu mladší to samotnou nebavilo........Teď holky raději tancují, joga je nepřesvědčila... a nebo jsem to neuměla. :-)

Jana Mesteková1500019.9.2014 07:47

Ahoj všem,
nevím jak vám, ale nám se nedařilo :-( o prázdninách bylo tolik co dělat, že jóga neměla šanci. Syn se několikrát snažil to zkusit s kamarády, ale neuspěl. :-(
Stejně jako píše Petra - teď je spoustu věcí, které se musí usadit a potom, až bude brzo tma, více času doma, ustálený školní program atd. přijde čas na společné cvičení. :-)

Petra Čížková3911115.9.2014 09:48

Zatím se pořád snažíme o to, abychom cvičily pravidelně, ale bohužel nemáme moc času, přes zimu se to asi zlepší. Dcery si samy občas vezmou knížky nebo karty (mají je při ruce) a snaží se cvičit. Jóga je baví a zajímá. Starší dcera čte, jak a co má mladší cvičit. Ale je třeba na ně dohlížet, aby cviky prováděly správně.

Ludmila Kotalíková3382211.9.2014 23:26

Jóga se přes prázdniny stala docela zábavnou formou pohybu. Holky jí cvičí pravidelně, berou si Jógové karty a zkouší jednotlivé pozice. Už jich umí docela hodně a to jim často ani nepomáhám. Naučila jsem je při některých zdravotních problémech cvičit a zjistily, že jim jóga pomáhá.
Karty s Abecedou je moc nebaví, zdají se jim složité a ty necvičí.

Michaela Olšavská1550024.6.2014 15:18

Zdravím všechny. Dcera dnes měla karty ve škole, již se neučí, tak byl prostor pro vyzkoušení. Prý to děti bavilo, ještě o přestávce hráli na chodbě "chci vidět". Jak jsem ale předpokládala, zájem byl spíše u děvčat. Připojili se pouze 2 kluci.

Ludmila Kotalíková3382223.6.2014 15:43

U nás jsme zkoušeli z Jógových karet některé cviky - tanečnice, strom, kámen. 9letá dcera neměla problém ze zadní strany karty cviky napodobit, pomáhala jsem jí jen korigovat dech. 11letý syn zkoušel též, ale děti jsou hodně zvyklé na rychlé dynamické cvičení, tak cviky nedělal dobře.
Museli jsme hodně korigovat a zpomalovat.

Martina Tomanová2574222.6.2014 11:36

Nestihla jsem vyplnit dotazník :-( už mi to odkaz nedovoluje. Karty jsou super, Starší z nich byla nadšená - nesla je ukázat do školy do družiny, říkala, že se dětem karty moc líbily a nejvíce ty skupinové.

Jana Holečková20.6.2014 13:01

Zdravím všechny naše velké i malé testovatele.
I my s dcerou testujeme, jak jinak.... Nemáme všechny materiály jako ostatní testovatelé – pouze knížku Jak se zdraví sluníčko. Ale i ta se zdá dostačující.
Včera jsme byly s dcerou po delší pauze na rehabilitacích (už přes dva roky cvičí po úrazu a též z důvodu hypermobility – volnější klouby). V posledních pár týdnech zkouší jógové cviky z knížky nárazově, nicméně byla snad poprvé od naší fyzioterapeutky pochválena, že pěkně "drží". Osobně mi to udělalo radost.
Anička (8) nejvíc v knize oceňuje hezké kresby – nejvíc jí oslovila „Duha“ a ze cviků jí zaujal „Jezevčík“ (viz http://www.paridea.cz/nase-deti-a-lali-joga/ ).
Doufám, že jí zábava s jógou vydrží i přes prázdniny a naučí taky něco své mladší kamarády :).

Jana / PARIDEA

Hanka Luhanová / LALI19.6.2014 11:30

Krásný den, jsem moc ráda, že podle ohlasů malé testovatele cvičení s Lali baví :-).
Pro další inspiraci vám přidávám ještě jedno video se Salambou, Jogim a dětmi:
http://www.youtube.com/watch?v=qmiuH6Jnr4o

Kdybyste měli jakékoliv dotazy, neváhejte je sem napsat, ráda na ně odpovím.

Hanka Luhanová, zakladatelka projektu Lali jóga

Jana Mesteková1500019.6.2014 08:01

Dětem se moc líbilo video. Člověk je tvor společenský, takže se jim líbí cvičení ve skupince. Mají velké plány s dětmi na prázdniny. :-))

Jinak i přesto, že moje děti sportují, tak jsou celé zkrácené. Ale jsou u nich vidět veliké pokroky. :-)))

Petra Čížková3911116.6.2014 18:54

Balíček v pořádku dorazil. Dcerám se moc líbí. Nejraději cvičí dle karet. Mladší se líbí písmenka.

<12>

Devatero pro komunikaci

  1. sdělujeme své zkušenosti
  2. sdělení jsou jasná, stručná, srozumitelná
  3. jsme upřímní
  4. dodržujeme pravidla slušného chování
  5. respektujeme odlišné postoje druhých
  6. jsme inspirací druhým
  7. vystříháme se bezobsažných sdělení
  8. hanlivá a nesmyslná sdělení budou odstraněna
  9. ovlivňujeme věci budoucí
Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2022 © Paridea