Paridea > Projekty > Do Afriky nejen za pohádkou

Do Afriky nejen za pohádkou

Dětský fond OSN (UNICEF) vydává zábavně poučné CD pro všechny děti, které mají rády pohádky.

Víte, proč má zebra černé pruhy a pavián lysý zadek? Proč jí lev svou kořist vždycky o samotě? Proč se zvířata už nikdy nebudou vysmívat želvě? A tušíte, proč si většina dětí v Africe přeje chodit do školy? Slyšeli jste, jak daleko musejí malí Afričané chodit pro vodu? Nejen to se dozvíte na CD plném afrických pohádek, skutečných příběhů z Afriky a africké hudby! CD děti především pobaví a lehce poučí – ukáže jim líbivou formou, že na světě jsou země, kde se žije zcela odlišně než u nás.

Výtěžek získaný prodejem CD je určen na programy Dětského fondu OSN (UNICEF) – zejména na stavbu škol a na nákup školních pomůcek. Cena CD činí 110 Kč.

VÍCE O PROJEKTU

Chcete-li se připojit do našich diskuzí, přihlašte se, nebo se zaregistrujte.
Jana Zlesáková530026.1.2014 02:00

CD - jak jeho náplň, tak i obal - milé a vkusné. Nezbývá než se připojit k ostatním s kladným hodnocením a doporučit. Dcera chodí do 1. třídy.

Petra Vulterýnová1400024.12.2013 16:18

Nemyslím si, že by CD bylo určeno jen pro konkrétní věkovou skupinu dětí. Myslím, že pro jeho pestrost si na své přijdou i ti nejmenší. Má 3-letá dcera a její kamarád CD přímo zbožňují! Tancují, zpívají (přála bych Vám je slyšet :) a protože CD posloucháme několikrát denně znají některé pohádky a příběhy nazpaměť. Zároveň mělo úspěch i u 10-ti leté neteře a jejího 6-ti letého brášky...

Olga Hroudová1000021.12.2013 14:33

Cd bude spíše určeno pro malé školáky, ale mojí 3 letou dceru také zaujalo. Sice se neni schopna soustředit po celou dobu přehrávání, ale písně dětí a zvuky přírody ji vždy k pozornosti na chvíli zas navrátí. A i když si myslím, že se nesoustředí, překvapí mě zopakováním některé z informací podávaných o životě v Africe. Nejdříve jí k vyprávění chyběl obraz, později si ho ale začala "utvářet" sama. Při poslechu CD nakreslila i africké sluníčko. Mladší sourozenec má teprve rok, takže toho zaujala hlavně muzika u které se směje a pokouší se o tanec.

Jana Zlesáková5300220.12.2013 15:53

K nám ještě CD po 8 dnech stále nedorazilo. Po Vašich a mých urgencích je snad naděje, že by mohlo být CD doručeno v pondělí 23.12.2013 Českou poštoi...............
Tak se uvidí............... dám určitě vědět.

Markéta Ulčová20.12.2013 14:14

@ Emil Vlasák
Můžete nám tvorbu svých dětí inspirovanou právě tímto CD poslat v jpg? Nebo se připojte na náš facebook a přidejte nám příspěvky od dětí právě tam. Dnes jsme na náš fc přidávaly fotogalerii obrázků od dětí na téma Afrika a dopis od sedmileté Aničky, který jste už určitě zaregistrovali výše nad tímto diskusním fórem. Koukněte se na náš facebook, potěší vás!

Emil Vlasák4053820.12.2013 14:05

Chtěl bych do diskuze připojit pár praktických postřehů:
1) Z počátku jsme měli strach, že je to pro děti poněkud brutální téma a informace. Ale děti to tak neberou, na příběhy afričančat reagují úplně jinak než dospělí. Nejsou z toho smutní jako dospělí, naopak informace přijaly a pracují s nimi.
2) Přišlo mi, že hudba a hudební podkres jednotlivých částí je vždycky příliš násilně přerušen. Vyhovovalo by mi, kdyby hudba šla víc do ztracena (fadeout).
3) Písničky afrických dětí jsou fenomenální, postřehl jsem, že si je syn často pouští dokola. Výborný výběr. Umím si představit CD, kde je takovéhle hudby více - to je tip na budoucí projekt:)
4) Obal. Je fajn, že jsou na něm dětské obrázky. Děti tak mají větší pocit, že je to CD pro ně (nikoli jen pro charitu). Navíc je to inspirovalo k vlastní tvorbě.

Andrea Sedláková3800120.12.2013 13:40

Konečně se mohu přidat do diskuse. Děti musely nejdříve CD naposlouchat. Setkalo se s velikým úspěchem. Je to něco úplně jiného, než jsme byli zvyklí - pohádková CD. Jeho informační/vzdělávací ráz je něco nového, ale cenného. Nesouhlasím s tím že by CD mělo být až pro školní děti. Syn (5 let) si CD velice oblíbil, jeho favority jsou pohádky např. Proč je zebra pruhovaná, ale zaujaly ho i opravdové příběhy afrických dětí, neustále nám dává otázky "proč" a nebo "jestli víme, že". To je skvělé.

Michaela Buchtelová2522919.12.2013 23:32

Taky přicházím se svou troškou do mlýna. Hned při prvním poslechu mě zaujaly africké rytmy, které mě v myšlenkách katapultovaly na černý kontinent. Je to zážitek poslouchat vyprávění afrických pohádek prokládané africkou hudbou. Také se mi líbí, že na cd si poslechneme nejen neznámé pohádky, které se liší od těch běžných v našich krajích, ale také se něco dozvíme o africkém kontinentu a jeho hlavních problémech. Je fajn, že právě tyto informace zajímavou formou podávají děti, což je podle mého pro děti poutavější, než kdyby to vyprávěli dospělí.
Všem přeju hezký poslech. Jinak jedno cd jsem si nechala pro naši rodinu a další jsem věnovala do školky, kam děti chodí, tak jsem zvědavá na odezvu.
Zdravím
Michaela Buchtelová

Petra Lazáková1400019.12.2013 20:51

Ještě jednou příjemný večer! Informace pro Johanu - problémy s objednáváním produktů přes e-shop jsem UNICEFu přetlumočila. A co se týče prodejny v Rytířské - to mě jako autorku CD hodně mrzí. Obvykle mají CD položené přímo na pultu u pokladny. Každopádně si lidé CD i tak najdou - během pár dní po křtu je prodáno více než 600 kusů! A za to patří všem kupujícím velký dík! Oni mají CD a děti v Africe budou mít školní potřeby nebo pár cihel na stavbu školy:-)
P.S. pro sedmiletou Aničku - Milá Aničko, moc děkujeme za krásný dopis a obrázky k CD! Všechny nás to opravdu potěšilo:-) Bohatého Ježíška!

Petra Lazáková1400019.12.2013 14:36

Pěkný den všem! Chtěla bych jen reagovat na nepříjemnost týkající se obalu. To, že po rozbalení CD máte na rukou lepidlo nebo se obal rozlepuje, má jeden jediný důvod - CD vznikalo během pouhých 7 týdnů a UNICEF se snažil ušetřit čas i náklady na výrobu CD. 1000 kusů CD jsme tedy lepili RUČNĚ v předvečer křtu CD. Bohužel ve spěchu se chybičky vloudily. Za UNICEF se moc omlouvám a doufám, že vám to poslech z CD nebude kazit. Pohodové Vánoce přeje Petra Lazáková a UNICEF

Jitka Kadečková4683319.12.2013 13:52

Johano, ano, mně se obal CD také rozlepil.

Johana Jonáková1400019.12.2013 13:03

Na celkový poslech CD čekáme, až pojedeme se synem autem (byl teď na antb, tak se žádná cesta nekonala). K CD mám spíš technické a organizační připomínky: chtěla jsem CD koupit pro svou firmu na e-shopu UNICEF spolu s vánočními přáními. Bohužel e-shop neumožňuje kombinovat nákup v rámci svým různých odvětví, takže bych byla nucena zaplatit dvakrát poštovné, celkem 170 Kč. Při nákupu CD v kamenné prodejně v Rytířské neměli CD vůbec vystavené mezi ostatními předměty. U CD, co jsem koupila, se rozlepovala vnitřní vazba, takže jsem musela pro jistotu sama zalepovat prostřednictvím lepidla. K obsahu CD zase příště.

Jitka Kadečková4683319.12.2013 12:40

U nás má CD úspěch. Pustila jsem ho a syn (6 let) hned prohlásil, že mu chybí obrázky (video). Pak chvíli poslouchal povídání k Africe, to ho nezaujalo. Ale jak začaly pohádky, nemohl se od něho odtrhnout, a to doma pohádky na CD neposloucháme. Když CD skončilo, chtěl ho poslouchat znouv a po pár dnech si na něj zase vzpomněl, že ho chce poslouchat. Mimochodem, mně se také moc líbí!

Barbora Vojtová3630119.12.2013 08:43

Tak u nás se CD nesetkalo s úspěchem. Asi to bude věkem, a možná také tím, že není zvyklá pohádky na CD poslouchat. Kouká buď na animované pohádky nebo si čteme z knížek. Dcerce jsou 4 roky, vyslechla úvod a jednu pohádku a utekla od toho. Další pokus se nezdařil. Vylekaly ji také zvuky zvířat. Ale myslím, že např. do 1. nebo 2. třídy základních škol jako doplněk k vyučování by to mohlo být perfektní.

Daniela Krejzová1200017.12.2013 17:47

Souhlasím s každým z níže uvedených příspěvků. Co zatím nezaznělo je poučení našich dětí, že jídlo není samozřejmostí a vzdělání také ne. Oni si to totiž ani nedovedou představit, že by někdo neměl to, co oni považují za naprostou samozřejmost ...... To se mi také líbilo. Kolik dětí v Africe zemře je příšerné, proto je dobře, že takovéto projekty existují a také se těším na další CD. Ten tak dál!!!

Gabriela Ševčíková1400014.12.2013 23:05

Musím přiznat, že CD jsem zakoupila hlavně ze zvědavosti, kvůli autorce projektu.Samotnou mě překvapilo, jak se nám dostalo hned pod kůži.Milé, vtipné, poučné, originální. A ten příjemný hlas, který nás provází celým poslechem. Děkujeme autorce a vřele všem doporučujeme!!!

Hedvika Malečková1550014.12.2013 02:47

Toto CD moc chválím! Výborný nápad, jak dětem přiblížit Afriku. Pohádky a písničky se velice líbí nejen mým dětem, ale i mně jako matce. Děti už po druhém poslechu znají polovinu nazpaměť. Super!

Petra Vulterýnová1400013.12.2013 08:00

NAPROSTO souhlasím s ostatními! Nezbývá než doufat, že se brzy dočkáme nějakého pokračování, protože tohle CD je vážně od začátku do konce skvělé!

Jana Hanušová2528212.12.2013 22:13

V dnešní době není vyjímkou, že se pod lákavým názvem a vyzývavým obalem skrývá poloprázdný obsah - nekvalitní, povrchní, šitý horkou jehlou.
Ne tak v případě CD "Do Afriky..." !! Tohle cédéčko je nabyté kvalitou od začátku až do konce. Posluchače si získá hned roztomilým úvodem a svým příjemným a trefným zvukovým a hudebním podbarvením. Autentická africká hudba se mi moc líbí. Líbí se mi i struktura cédéčka - pohádky se střídají s informacemi, které děti slyší z úst svých vrstevníků, což je jistě upoutá a lépe udrží pozornost. Umím si představit, že by se tohle cédéčko mohlo skvěle využít ve školkách a v nižších třídách ZŠ v rámci multikulturní výchovy a nejrůznějších školních projektů. My jsme se při něm s manželem a dětmi skvěle bavili. Jen více takových perel.....

Milada Černíková1060010.12.2013 20:50

Milé a hlavně vkusné, což už dnes není samozřejmost! Nezbývá než připojit se k ostatním a doporučit. Více takových projektů, za to dám peníze ráda, neboť protihodnota stojí za to.

<123>

Devatero pro komunikaci

  1. sdělujeme své zkušenosti
  2. sdělení jsou jasná, stručná, srozumitelná
  3. jsme upřímní
  4. dodržujeme pravidla slušného chování
  5. respektujeme odlišné postoje druhých
  6. jsme inspirací druhým
  7. vystříháme se bezobsažných sdělení
  8. hanlivá a nesmyslná sdělení budou odstraněna
  9. ovlivňujeme věci budoucí
Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2022 © Paridea