Paridea > Projekty > Dětské módní doplňky na zimu

Dětské módní doplňky na zimu

Soňa Zatřepálková - někomu možná jméno známé, pro někoho zcela nové. Soňa se poslední roky naplno věnovala svým třem dětem a svoji profesi trochu upozadila, nyní se opět vrací ke své práci. Jako vzorná maminka se rozhodla věnovat svoji  novou kolekci zimních doplňků právě dětem. Jelikož zvolila pro život své rodiny prostředí venkova, má možnost všechny své modely intenzivně testovat přímo na svých dětech, navíc v maximálně možných zátěžových situacích. Přesto nás oslovila, abychom pro její nové vzorky našly i jiné děti, které budou moci její doplňky zkoušet, spolu s rodiči hodnotit a pomohou jí doladit poslední detaily modelů k plné spokojenosti dětí i jejich rodičů. Je pro ni důležité, aby modely byly nejen líbivé, ale též funkční a kvalitně zpracované.

 

 

 

 

 

Více informací o firmě So-So Design a Soně Zatřepálkové.

Fotky z testování :)

Chcete-li se připojit do našich diskuzí, přihlašte se, nebo se zaregistrujte.
Kamila Kubatova182004.3.2014 23:45

Ahoj, návleky i rukavice jsou naprosto úžasné. Žijeme v Alpách a tak je pro mě tahle výbavíčka úplný poklad. Mám je každý den v tašce, jsou malé a skladné a super rychlé na použití. Návleky mají dobrou velikost (Toníkovi je 15 mešíců), jsou mu nad kolínka a to je dobře. Rukavice tedy umí sundat, tak to by chtělo nějaký "zámeček" haha (ale snadný pro mě). Jinak za vše díky! Kamila a Antonín :)

Johana Jonáková1400016.2.2014 14:05

Ráda bych také připojila aktuální zkušenosti s návleky. Naposledy použité na blátě, byla jsem moc spokojená s tím, že kalhoty zůstaly čisté, návleky zachránily z největší části i boty, takže stačilo pouze vyprat návleky. Krásně a rychle uschly, takže druhý den po vyprání byly připraveny k použití. Jedna poznámka k zipu, ale to je spíš hnidopišské...jak je zip drobný, tak se mi špatně zapínal, neměla jsem trpělovost, nechala jsem zapnout muže, ale to je asi spíš o mé /(ne)šikovnosti. Každopádně děkuji za zapojení do testování, příští rok si návleky ráda opět pořídím.
Johana

Michaela Buchtelová2522911.2.2014 23:19

Ještě dodávám, že jsme návleky i rukavice zkoušeli během týdenního pobytu na horách, kde byly všude hromady sněhu (tedy při plné zátěži) a návleky se velmi osvědčily - žádný zapadaný sníh, žádné mokro v botách nebo na nohavicích pod návleky. Na příští sezóny bych určitě podobné návleky uvítala pro obě své děti i pro sebe (zvláště na bobování - tam jsou nezbytně nutné, nechce-li člověk pak sušit ponožky i boty). Zdravím. Michaela B.

Michaela Buchtelová2522911.2.2014 23:14

Dobrý den, ještě pár postřehů k návlekům. Oceňuju praktičnost zipu a taky gumičky pod botu. Jednak se ta gumičky dobře nandavají, jednak dobře drží a zdají se být bytelné - ani po delší chůzi po asfaltu se neopotřebovaly. Také jsem si uvědomila, že mi vyhovuje ten softshellový materiál více než šusťák, protože je mi příjemnější a zdá se mi být odolnější proti oděru nebo natrhnutí. Návleky jsme zkoušeli opakovaně a jsme s nimi moc spokojeni Jediné, co bych jim vytkla (jak už jsem psala), je jejich šíře. Zkoušeli jsme je na různé kombinézy a většinou se nandavaly špatně a dcerku to škrtilo, tak je musela mít povolené. Jinak na běžných kalhotách sedí dobře.
Děkujeme.

Jana Pilmaierová2840110.2.2014 14:28

Ještě odezva od mé sestřenky, která si objednala pro děti návleky...

"... návleky jsou bezva, možná bych volila na děti rovnou zapínání vpředu, nebo na straně - je to jednodušší, jen změna pro detaily nažehleni reflex.pruhu...jinak my jsme spokojený a nevadí nám to..a zapínáme jak se zrovna daří :-D fotky příště, mám jen rozmazaný, nevydržej postát ;-). děkujeme Míša"

Jana Pilmaierová2840110.2.2014 14:25

Ahoj všem!
máme dětské návleky z černého zátěrového materiálu. Jsem velmi spokojená s profesionálním provedením a oceňuji výrazné reflexní prvky, které jsou navíc vkusné, což není zcela běžnou záležitostí :-)
Na vlastní žádost byly návleky doplněny přes zip zakrytím zavíratelným na suchý zip - to je do sněhu báječné.
Rukavice jsou bezkonkureční. Nepromoknou, jsou snadno udržovatelné a rychleschnoucí.
1) Návleky 4x, Rukavice mnohokrát.
2) 1
3) Ano, často. Mnoho - rodina, kamarádky s dětmi, školka.
4) Líbily se. Záleží na tom, co maminky svým dětem oblékají. Sama je někdy nevyužiji, záleží na nohavicích - délce, zda jsou s gumičkami, šíře kolem nohy...)
5) Ano, návleky i rukavice bych ráda i pro sebe a manžela (ikdyž pak rukavice asi prstové, a to nevím, jestli se do tho chce Soňa pouštět :-))

Soně děkuji a přeji hodně štěstí s projektem.

Martina Mořkovská760015.2.2014 22:04

Doplňuji odpovědi na otázky:
1. návleky jsme testovali 3x a rukavice nosíme pravidelně
2. 1
3. ano mluvili ve školce s paní učitelkama, asi 5 rodin kamarádů a samozřejmě rodina
4. odezva byla většinou kladná
5. pořídila bych si pro staršího syna,

Martina Mořkovská760015.2.2014 13:02

Dobrý den,
vrátili jsme se ze zimní dovolene, kde jsem čekala, že celý set jak rukavičky tak návleky konečně pořádně využiju. Zatímco rukavičky využíváme 100% každý den ve školce. Dcera si je dokáže sama jednoduše nasadit, líbí se ji barva a hlavně já jsem spokojena s údržbou rukavic. V tomto počasí bych musela normální rukavice denně prát, ale takto je opravdu jen vymáchám nebo setřu hadříkem a ráno vyrážíme s čistýma rukavicema.
U návleků bylo horší dceru vůbec přesvědčit, aby jsme je nasadily, ale povedlo se! Myslím si, že návleky se zipem, které máme na testování jsou velice praktické a úžasné. Já sama mám podobné z Hudy sportu, bohužel barva je černá a materiál "šusťák" takže bych uvítala takové navleky i v dospělých velikostech. Ale už se těším, až se budeme brodit ve sněhu a budeme mít tak možnost vyzkoušet tu hlavní funkci těchto krásných růžových návleků!! Pořádné zimě zdar!:)

Jana Zlesáková530023.2.2014 05:50

Dobré ráno,
srdečně Vás zdravím.
Podařilo se nám nafotit další fotečky přesto, že sněhu stále není mnoho. Za to nám ale paní Zima nadělila přímo u nás na zahrádce krásné ledové krystaly.
Návleky se zipem a rukavice jsou prima. Skvělá ochrana proti vlhku, zimě a špíně. Staly se součástí oblečení Elišky. Reflexní prvky jsou dost dobře viditelné. Kvalitní materiál jak na nošení, tak i na snadnou údržbu.
Děkujeme, že jste nás vybraly na testování.
Jana

Jana Holečková28.1.2014 13:31

@ všem - O BARVÁCH
Zjišťovaly jsme, jaká barevná provedení pro návleky ze softhellu (případně rukavičky či jiné doplňky) jsou dostupná. V našem testu máme: RŮŽOVÉ, MODRÉ a ČERNÉ modely.
Jelikož So-So Design používá českého výrobce materiálů a neuvažuje o podporování asijského trhu, budou další možná provedení v barvách: ČERVENÁ a KHAKI, neboť se v dané kvalitě více variant nenabízí.
Možná se to zdá na první pohled málo, ale rozhodla jsem se navštívit v této souvislosti několik specializovaných obchodů se sportovním a outdoorovým vybavením. Pro děti jsem objevila pouze černý šusťák, pro dospělé se u návleků jednalo vždy o barvu černou, případně o kombinaci černé s tmavě modrou nebo šedou. Vše bez reflexních prvků.

Johana Jonáková1400028.1.2014 10:40

Ještě bych chtěla připojit jeden názor. Pro mě je dost komplikované dávat dítěti dvoje rukavice. Jedny teplé a druhé, aby se nepromáčely. To už rovnou koupím jedny teplé, které nepromoknou. Dvojí věci jsou nepraktické ve školce, už takhle mám co dělat, abych všechny věci vždy posbírala.

Blanka Lišková3841126.1.2014 12:47

1) asi 8 x, vzhledem k absenci sněhu
2) známku 2, na kalhoty dobré, na silnější nohavice , např. oteplováky jde ale blbě navlékat, pokud někdo uvádí, že mu vadí to, že nemají rukavice gumičku, tak naše ji mají a je to dobrá věc
3) ano, s kamarádkami, čtyřmi,
4) zajímalo je to, líbilo se jim to
5) Ano, ocenila bych ale větší barevnou rozmanitost,

Johana Jonáková1400024.1.2014 13:30

mám jeden postřeh k rukavicím: stejně jako Michaela Buchtelová bych se přimlouvala za užší gumu kolem zápěstí. Když jsem psala o delších návlecích, myslela jsem ne na větší velikost rukavic, ale na to, že by pod vlastními rukavicemi mohla být ještě jedna vrstva u zápěstí, která by přesně obepínala dětskou ruku a ani by tam nezapadal sníh. pokusím se to nafotit na našich stávajících rukavicích.
Ještě bych se přimlouvala za další barvy. Mám dojem, že pro kluky nic než modrého se zkrátka nedělá. Uvítala bych např. červenou, ale je mi jasné, že v testování není možné nabídnout širší paletu barev.

Michaela Buchtelová2522922.1.2014 23:27

Co se rukavic týče, tak jsme je zkoušeli samotné a společně s prstovými pletenými rukavicemi vespod. Obojí varianty vyhovovaly, jen bych se přikláněla k tomu, aby rukavice byly opatřeny gumičkou. Takto si je dcerka snadno mácháním ruky docela často sundavala. Na druhou stranu musím uvítat svítivou růžovou barvu, protože díky ní jsme pohozené rukavičky v lese snadno našly - zářily na dálku :-).
Přeju všem krásnou zimu.
Michaela

Michaela Buchtelová2522922.1.2014 23:22

Také jsem se chtěla podělit o zkušenost s dětskými návleky v terénu. Zkoušeli jsme je v blátě i na sněhu a mám několik postřehů:
- návleky výborně chránily nohu a přestože v nich dcerka opakovaně procházela více či méně hlubokými loužemi, do bot jí nateklo jen minimálně. Bez návleků bychom museli jít hned domů. A kalhoty pod návleky zůstaly čisté, takže se pak nemusely prát celé kalhoty (nebo kombinéza), ale jen návleky.
- přes tenké kalhoty se návleky dají nandat celkem snadno, ale když měla dcerka 3 vrstvy (punčocháče, tepláky a softshellové kalhoty), návlek se nandaval docela obtížně, ale nakonec se to podařilo. Zrovna tak přes kombinézu jsem to musela dost tahat, takže bychom asi příště volili větší velikost.
- pod botu se gumička dala natáhnout snadno, a to i přes celkem masivní zimní botičky
- opět musím vyzdvihnout ty reflexní prvky, protože bezpečnost u dětí je jednou z mých velkých priorit.
- materiál po vyprání rychle schne.
-velký úspěch je, že po počáteční nevoli si návleky obléknout si o ně už dnes říká dcerka sama :-)
Teď si jen přeju, aby napadlo ještě více sněhu a mohli jsme je zkoušet při plné zátěži.
Zdravím
Michaela

Michaela Buchtelová2522922.1.2014 23:13

Hezký večer,
chtěla jsem poděkovat za uvedení adresy, na které je možné si objednat návleky pro dospělé. Už jsem si jedny pro sebe objednala a těším se, až je vyzkouším. Ty dětské vypadají rozhodně bytelněji než všechny troje nebo čtvery návleky, které jsem v minulosti nosila.
Děkuju
Michaela

Michaela Buchtelová2522922.1.2014 23:04

Dobrý den,
chtěla jsem se podělit o své zkušenosti se zimními doplňky:
1) návleky a rukavice jsme zkoušeli zatím ca 5x.
2) návlekům bych dala 1 a rukavicím 2-3
3) návleky i rukavice jsme ukazovala ve školce a zhruba 10-15 dalším lidem a mluvila jsem o nich s dalšími asi 15 lidmi.
4) Obojí se líbilo - jak design, tak reflexní prvky, softshellový materiál a to, že vypadají nepromokavé.
5) Na příští zimu bych návleky pořídila, ale u rukavic bych uvítala gumičku, aby lépe držela na ruce.
Zdravím
Michaela B.

Andrea Sedláková3800122.1.2014 11:05

1) Rukavice i návleky navlékáme pravidelně, pokud je vlhko a nebo vyrážíme do lesa atp. Jsme často venku v terénu.
2) Známkuji oboje za 1. Nemáme problém s velikostí, a pokud je chladno, tak do rukaviček navlékáme ještě pletené.
3) Představila jsem výrobky všem matkám v okolí - kamarádky, některé známé ve školce, i učitelka byla zaujatá. Cca 10.
4) Některé byly překvapené, protože podobnou věc ještě neznaly. Jinak se většina tvářila, že by pro malé děti (asi až do 10 let) věci pořídily.
5) Určitě se budu snažit pořídit stejné vybavení i na příští zimu. Je to opravdu hodně praktické, i hezké.

Petra Lazáková1400022.1.2014 09:52

Pěkný den, děkuji moc za pochopení! Návleky předám a budu se těšit na ty se zipem:-)

Johana Jonáková1400021.1.2014 15:05

Dobrý den, posílám za sebe odpovědi:
1) Kolikrát jste již návleky a rukavice testovali? Rukavice i návleky jsme měli zhruba 5x.
2) Jakou byste jim dali známku (jako ve škole)? 1 návlekům, 3 rukavicím
3) Mluvili jste o návlecích/rukavičkách s dalšími lidmi (kamarádi, rodina, rodiče ve škole apod.)? Kolik jich bylo? Ano, zhruba se třemi kamarády s malými dětmi.
4) Pokud ano, jakou jste získali odezvu? Líbili se jim na pohled, ale nevyzkoušeli je.
5) Pořídíte pro své děti softshellové návleky a rukavice i na příští zimu?
Při zimním úklidu jsem našla ještě jedny softshellové rukavice z minulé zimy, které se mi asi osvědčily trochu více, mají totiž delší část, která zakrývá i zápěstí a v případě sněhu se do rukavic nedostane. Pro tuto zimu tedy využiji oboje rukavice, příští bych však při další koupi volila ty s tím delším návlekem.
Každopádně děkuji za účast v testování.

<123>

Devatero pro komunikaci

  1. sdělujeme své zkušenosti
  2. sdělení jsou jasná, stručná, srozumitelná
  3. jsme upřímní
  4. dodržujeme pravidla slušného chování
  5. respektujeme odlišné postoje druhých
  6. jsme inspirací druhým
  7. vystříháme se bezobsažných sdělení
  8. hanlivá a nesmyslná sdělení budou odstraněna
  9. ovlivňujeme věci budoucí
Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2022 © Paridea