Paridea > Články > Hygienické prostředky > Vstup Aloe do moderního lékařství

Vstup Aloe do moderního lékařství

Existuje mnoho druhů této rostliny, avšak jen některé mají léčebné vlastnosti. Například Aloe barbadensis neboli aloe pravá. Bylo objeveno, že gel obsažený v listech rostliny obsahují různé esenciální aminokyseliny, vitaminy, enzymy, polysacharidy a biologické stimulanty nezbytné pro náš organismus.

Do moderního lékařství vstupuje tato rostlina v roce 1935, kdy američtí lékaři úspěšně použili aloi pro zmírnění vážných popálenin způsobených rentgenovým zářením. Ošetření gelem přinášelo rychlé výsledky a silně eliminovalo zjizvení. Na konci druhé světové války byla účinnost aloe pozorována při léčbě obyvatel Hirošimi a Nagasaki postižených atomovými výbuchy.

V dnešní době se můžeme těšit z vynikajících vlastností této rostliny díky farmaceutovi Billu Kotasovi, který dokázal v 70.letech stabilizovat gel z listu, který si uchovává za běžných okolností své vlastnosti jen krátkou dobu.

Díky baktericidním a protizánětlivým účinkům se aloe vera dokonale hodí k ústní hygieně zubů a úst, proto je vhodná k čištění zubů a ke kloktání.

Další blahodárné účinky: zvyšuje obranyschopnost organismu, je vhodná při padání vlasů, tiší bolest a záněty způsobené revmatismem a artritidou, usnadňuje vstřebávání živin, má vynikající a regenerační účinky (stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu), tiší bolest díky obsahu přírodních analgetik, reguluje správnou činnost střev, snižuje kyselost žaludku, pravidelná konzumace pomáhá při snížení hladiny cholesterolu

Můžeme jí možná právem označit „rostlinou nesmrtelnosti“, stejně jak to činili egyptští kněží, kteří ji používali k balzamování faraonů.

Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2020 © Paridea