Paridea > Články > Bylinné preparáty a kůry > Sůl a reflexní terapie, jde to dohromady?

Sůl a reflexní terapie, jde to dohromady?

Lékaři a především závěry výzkumů nám radí méně solit, na druhou stranu kosmetický průmysl nachází v soli velké uplatnění. Sůl se odjakživa používá jako čisticí prostředek kůže, má abrazivní účinky a je-li zvolena správná hrubost, je velmi příjemná. Dokáže pročistit pleť a odstranit mrtvé buňky. V kombinaci s olejem navíc kůži také zvláční. V případě použití soli pro obličej, je potřeba větší obezřetnosti a její jemnosti. Po použití by kůže neměla být nikdy poškrábaná – pokud se tak stane, je třeba zvolit jemnější variantu a tolik netlačit. Solná koupel příjemně uvolňuje a má též protizánětlivé účinky.

Použití soli pro masáž má své nezpochybnitelné výhody. Pokud si zvolíme masáž chodidel, přinášíme tak úlevu celému tělu. Na chodidlech se nachází množství bodů, které jsou propojené s ostatními částmi našeho těla. Jemnou masáží solnými zrnky můžeme tyto body stimulovat. Reflexní terapie, která pracuje s reflexními body, které se nachází na našich chodidlech, nártech, kotnících, ale i na našich prstech u rukou, dokáže bez vedlejších účinků, prokazatelně léčit různá onemocnění. Pomačkáváním reflexních bodů můžeme docílit jak okamžitého uvolnění, tak i úplného uzdravení dané oblasti těla. Vždy je lepší svěřit se do rukou odborníka (navíc je lepší, pokud tlak na body vyvíjí druhá osoba), ale základní masáž chodidel si můžeme doma udělat i sami.

A jak využít sílu soli v kombinaci s reflexními body?  Sůl dokáže příjemně prohřát prochladlé tělo a zrovna tak eliminovat příznaky virových onemocnění. Můžete si vyzkoušet jednoduchý domácí recept: na pánvi nebo v troubě ohřejte přibližně 0,5 – 0,75kg soli. Prohřátou sůl nasypte do nádoby nebo na místo, kam se můžete bezpečně postavit a přibližně 5 minut (nebo do úplného zchladnutí) po ní pošlapujte (nikdy nestoupejte do rozpáleného pekáče!). Uděláte si tak příjemnou prohřívací masáž. Sůl můžete použít opakovaně a v případě onemocnění i několikrát denně.

Posilování reflexních bodů na chodidlech pomáhá posilovat imunitu a funguje jako skvělá prevence.

Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2022 © Paridea