Paridea > Články > Hygienické prostředky > Kvalita ALOE VERA v zubní pastě

Kvalita ALOE VERA v zubní pastě

Výrobce zubní pasty garantuje, že rostlina Aloe Vera je pěstována na americkém kontinentě ve vyšších nadmořských výškách v čistém prostředí. Při jejím pěstění nejsou používány žádné pesticidy a její sběr je prováděn výhradně ručně. V reálu to znamená, že z rostliny starší 2 let je třikrát v roce sklizeno šest listů. Je dbáno také na to, aby rostlina zbytečně „nekrvácela“ a nepřicházela o drahocenný gel. Pro nás  konzumenty, je důležité vědět, že použité rostliny jsou při sběru vyzrálé a všechny v ní běžně obsažené látky mají pro nás plnohodnotný účinek.

Ke zpracování se využívá pouze dužina, tzn. že slupka je z rostliny odstraněna. Důvodem je, že slupka aloe obsahuje aloin, který má silně projímavé účinky.

 

Pokud budete plánovat koupi jakéhokoli výrobku s obsahem Aloe Vera, určitě věnujte pozornost také použitému obchodnímu názvosloví.  Tato znalost nám bude pomáhat vybírat si opravdovou kvalitu.

Podle Mezinárodní vědecké rady existují pro rostlinu aloe tyto obchodní názvy:

Výtažek z aloe pravé – vyskytuje se rozpuštěný ve vodě nebo jiných tekutinách, obsah aloe nepřesahuje 10%

Šťáva či gel z aloe pravé k pití – obsahuje nejméně 50% gelu z aloe pravé

Nápoj z aloe pravé – obsah gelu z aloe pravé se pohybuje mezi 10 – 50%

100% šťáva z aloe pravé – tekutina extrahovaná ze zpracovaných listů, může se prodávat jako želatina nebo mast k zevnímu použití a nebo jako přípravek k pití

Přírodní gel z aloe pravé – tkáň pocházející přímo z listů rostliny, neprošla žádným zpracováním a neobsahuje jiné přísady

Gel z aloe pravé – gel pocházející z čerstvého listu, zpracovaný, ale nerozpuštěný

Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2022 © Paridea