Paridea > Články > Oděvy/móda > Dětičky, co nemilují svoje botičky – a proč?

Dětičky, co nemilují svoje botičky – a proč?

Každému je určitě znám výjev, kdy zoufalý rodič zápasí se svým malým potomkem a chce mu jakýmkoliv myslitelným způsobem nazout ty „překrásné botičky“ a mrňous se tomu všemožně brání. Pro někoho úsměvné, pro rodiče k hlubokému zamyšlení.

Co když ty botičky, které byly tak drahé a jsou tak překrásné a každý je obdivuje, tedy kromě Vašeho dítka, jsou na noze nesnesitelné?! Představte si, že Vám někdo v srpnu nazuje lyžáky. Možná Vaše dítě pocitově prožívá něco podobného. A přirozeně se tomu brání.

V dnešní době se rodí 99% dětí se zdravými nožičkami a při příchodu do školy má přes 90% nějaký ortopedický nález (ploché nohy, vadné držení těla aj.). Jsme to právě my, rodiče, kdo mohou zadělat svým dětem na celoživotní problém.

Co bychom měli vědět, než koupíme svým dětem novou obuv, nám přiblíží materiál zpracovaný RNDr. Pavlou Šťastnou, Ph.D., antropoložkou zdravotně nezávadného obouvání, který vydalo Sdružení českých spotřebitelů, o.s.

Pojďme se s ním seznámit zde.

 

Pokud vás zajímají další spotřebitelská témata, doporučujeme navštívit přímo stránky Sdružení českých spotřebitelů: http://www.konzument.cz/publikace.php.

Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2022 © Paridea