Paridea > Články > Zdraví dětí

Články na téma Zdraví dětí

Jak se cvičí Lali jóga

Cvičením jógy děti získají nejen pevnější a zdravější tělo, ale osvojí si i jeho správné držení a dosáhnou lepší koordinace, rovnováhy a ladnějších pohybů. Navíc jim jóga pomůže se daleko lépe soustředit, vnímat a ovládat své tělo a snadněji zvládat stresové situace. Cvičení má dokonce vliv i na lepší spánek. Kromě toho jóga rozvíjí fantazii a představivost, učí úctě k sobě a okolí, pozitivně formuje charakterové vlastnosti, rozvíjí poznávací procesy a pomáhá rozšiřovat slovní zásobu a trénovat paměť. Dobře vedené hodiny jógy u dětí zábavnou formou rozvíjejí důležité dovednosti v nesoutěživém prostředí, a tak jsou výborným doplňkem k ostatním soutěžním sportům.

více...

Rozhovor s Hankou Luhanovou - autorkou Lali jógy

Většina rodičů, jejichž děti se věnují józe, se se jménem Hanky Luhanové setkali, a nejen ti v Praze, kde Hanka vede své kurzy Lali jógy. Známá je i učitelům a lektorům dětské jógy, neboť pro ně realizuje certifikované kurzy.

Její publikační činnost předčila v mnohém různé zahraniční publikace, které se k nám dostávají. A to hlavně tím, že všechny její materiály jsou vytvořeny hravě, srozumitelně a především intuitivně. Mohou je tak "číst" i ti, kteří ještě písmenka vůbec neumí a zvládnou i tak podle nich cvičit.

S Hankou jsme se bavili o jejích poznáních, filozofii dětské jógy, jejích publikacích a jejích malých cvičencích.

 

více...

Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2022 © Paridea