Paridea > Projekty > Aloe vera, zubní pasta

Aloe vera, zubní pasta

Ústa a ústní dutina tvoří počátek trávicí soustavy většiny živočichů. Mají za úkol přijímat a mechanicky zpracovat potravu. Zároveň v nich dochází k promíšení potravy se slinami a trávicími enzymy zde obsaženými.

Naše ústa jsou vstupní branou do našeho chrámu zvané tělo. Zdraví našich úst je z části závislé na důkladnosti naší ústní hygieny. Vyskytnou-li se jakékoli komplikace (krvácení dásní, záněty, afty, sucho v ústech), působí nám obvykle bolesti při příjmu potravy. Narušená sliznice úst je lehce přístupná dalším virům, plísním či bakteriím, které se v oslabeném organismu šíří dále do těla. Samozřejmě funguje i naopak, že tělo oslabené nemocí, vykazuje známky disbalance v dutině ústní. Začněme tedy tentokrát ústy. Pojďme společně testovat zubní pastu s blahodárnými účinky rostliny Aloe vera společnosti LR Health & Beauty Systems.

Fotky z testování :)

Chcete-li se připojit do našich diskuzí, přihlašte se, nebo se zaregistrujte.
Tereza Chejnová259014.2.2014 15:42

Tak po cca týdnu zkoušení musím uznat, že pasta je opravdu velice dobrá. (špatný obal a barvu jsem již popisovala v předchozím příspěvku) Ke značce LR jsem zcela upřímně měla averzi, jelikož jsem se setkala s jednou jejich prodejkyní, moje kadeřnice, která mi vehemntně vnucovala výrobky a říkala "My vyvýjíme parfémy"... a vysvětlovala mi jak tetičce její babičky vyléčila rakovinu a kdo ví co ještě...
Ale pasta je dobrá a dnes bych si jí skutečně koupila ráda.

Lucie Bartůňková155003.2.2014 17:57

@ Jana Holečková
Teď zrovna Listerine, jinak ji střídám s Elmexem.
Snažím se ji teď během testování používat jen jednou denně...

Jana Holečková3.2.2014 00:12

@ Lucie Bartůňková
Prozradíte nám, jakou ústní vodu používáte? Doporučovala bych během našeho testování zkusit použití ústní vody eliminovat, abychom získali objektivnější pocity a zkušenosti s testovanou pastou.
Po kvalitní ústní vodě s Aloe Vera budeme pátrat.

Jana Holečková3.2.2014 00:07

@ všem
Další informace, které vás zajímají naleznete v článku "Kvalita Aloe Vera v zubní pastě" v této sekci: http://www.paridea.cz/clanky/?kategorie=7
Přeji všem příjemné čtení.

Roman Foud155212.2.2014 14:42

Pasta je funkční a čistícím účinkem srovnatelná s běžnou zubní pastou. Líbí se mi vzhled a barva pasty, vypadá jako konopná mast a to může přitáhnout lidi podporující legalizaci konopí. Překvapilo mě, že v pastě necítím brusnou pastu. Líbí se mi, že obsahuje vysoký podíl přírodních léčivých složek. Pěnivost je přiměřená. Zuby mám zdravé, nezpozoroval jsem žádný léčivý účinek pasty. Nezpozoroval jsem ani žádný nežádoucí účinek pasty. Nelíbí se mi, že text zakrývá obrázek, mohl by být nad obrázkem, kvalita obrázku je důležitá pro vzhled obalu i tuby a zvyšuje prodejnost. Líbilo by se mi, kdyby vícejazyčné texty začínaly v každém jazyce vždy na novém řádku, bylo by to přehlednější. Uvítal bych, kdyby byl hlavní text na obalu v jazyce země ve které se prodává a né anglicky. (různé obaly, zvlášť pro každý jazyk) Líbí se mi označení země kde byla pasta vyrobena (né jen EU) a chybí mi informace kde vyrostly rostliny v pastě použité. Ostatní kteří použili moji testovací pastu neměli žádnou zvláštní připomínku, kterou bych výše nezmínil a pasta jim vyhovovala.

Velmi mě rozzlobilo, že než jsem příspěvek napsal a trvalo to déle, systém mě odhlásil a po kliknutí na přidat příspěvek celé moje hodnocení zmizelo a musel jsem ho psát znova.

Lucie Bartůňková155001.2.2014 23:28

Tak jsem pastu předala na vyzkoušení rodičům, oba mají problémy s citlivými zuby, tak jsem zvědavá, co na ní řeknou.

Mimochodem, už mi došlo, proč tolik připomíná krém na ruce (kromě designu tuby) - nemá vroubkovaný uzávěr! :o)

Hana Štěpánková666011.2.2014 17:23

Už používáme zubní pastu 14 dní a musím říct,že v podstatě celá rodina,kromě naší nejmenší,ta svoji Perličku nevymění za nic na světě :-).Jsem s ní maximálně spokojena,opravdu mám po ní pocit krásně vyčištěných zubů a příjemný dech.Manžel má alergii na fluor,takže tato pasta mu velice vyhovuje.A protože si jí davají všichni na kartáček zřejmě jenom menší množství,jak jsem jim doporučila,tak nám nějak neubývá :-).Co se týče obalu,je jednoduchý,barva odpovídá složení,ale myslím,že bych si v první moment myslela,že je to nový krém na ruce :-).

Lucie Bartůňková155001.2.2014 14:25

S pastou jsem začala teprve dnes.
Po prvním použití se musím přidat k pochvalným reakcím - konzistence dobrá (na kartáčku drží), barva mi nevadí, dobře pění, chuť i vůně přijemná. Trochu mi chybí "pocit čistoty" po čištění - mám spíš pocit, že jsem si dala nějaký zákusek a že bych si naopak měla jít zuby teprve vyčistit :o)
Design tuby se mi líbí (jednoduchý vzor, příjemná zelená), ale připomíná mi spíš krém na ruce :o). Oceňuji možnost postavit pastu na víčko (jsem na to zvyklá z Elmexu, který jinak používám)
Jen nevím, jestli si troufnu vyměnit červený Elmex za Aloe...

Připomínka/dotaz - po čištění pastou používám ústní vodu, nepřijde "to dobré" z pasty nazmar? Co takhle ústní voda Aloe Vera, existuje?

Petr Blecha2720131.1.2014 21:12

Pokračuju v hodnocení. Včera jsem přišel domů pozdě v noci. Utahaný jako kýbl koťat. V polospánku jsem si opucoval zuby první pastou, která mi přišla pod ruku a přemýšlel jsem, co jsem udělal špatně. Pak mi to došlo. Vyčistil jsem si zuby pastou *********** namísto mojí ALOE-VERA ! Inu co jsem udělal ? Přepucoval jsem si je ještě jednou tou správně barevnou a hajdy do hajan ! Zajímalo by mne, až mi dojde, zda-li ji budu moci sehnat v mojí lékárně, drogerii či obchodem se zdravotními potřebami ?

Jana Holečková30.1.2014 23:50

@ všem
Ačkoli se většinou TABLETY nebo ROZTOK NA INDIKACI PLAKU používají pro děti, aby rodiče zkontrolovali, zda jsou zuby řádně vyčištěné (neboť vizuální kontrola nemusí být vždy dostačující), doporučuji všem testujícím některý z přípravků kontroly plaku během testování využít (k dostání v drogeriích či lékárnách).
Budete okamžitě vidět, jak dobře zubní pasta ve vašich ústech funguje.
Nezapomeňte nám to pak napsat!

Jana Holečková30.1.2014 23:42

@ všem
Musím se přidat k těm, kterým se design obalu pasty líbí. Mám ráda jednoduché věci, kombinace bílé v základu se zelenou na mě působí velmi dobře. Tuba navíc zůstává stále pevná, takže se mi v koupelně nepovaluje žádná nevzhledná pomačkaná záležitost.
Na zvláštní odstín zelené jsem si také musela pár dní zvykat. Znám z minulosti i jinou pastu s aloe vera, jejíž konzistence je výrazně tekutější, čiré tmavě zelené barvy (pro ty, co naši testovanou pastu neviděli: hutná hmota, matně světle zeleno šedo bílé barvy).

Petr Raszka7399530.1.2014 01:08

Když vidím hodnotit i obal, nemohu se nepřidat. Jednoduchý, čistý, moc příjemný design. A absencí různých barevných potisků je tak i šetrnější k životnímu prostředí. Určitě bych si ho v regálu všiml. Designérům gratuluji!!

Petra Rulcová5125129.1.2014 17:07

Dobrý den, pastu jsem obdržela před dvěma dny, ale s přítelem společně testujeme, obal je hezký, nekřiklavý, líbí se mi, že se tuba dá postavit a neválí se mi ve skřínce jako jiné pasty. Prvně jsem se barvy pasty zalekla, ale moc hezky voní a má příjemnou chuť. Nevím, jak to říct, ale i přes den mám takový příjemný pocit v ústech :) Já trpím na citlivost zubů a jsem zvědavá, co tato pasta ukáže

Karolína Janíková6020028.1.2014 16:37

Dobré odpoledne,
včera jsem poprvé vyzkoušela zubní pastu:
Barva mi vůbec nevadí, naopak mi přijde taková zajímavá
Obal mi připadá spíš trochu jak krém (např. indulona)
Velice příjemná chuť a vůně
Po vyčištění jsem měla pocit, jak kdybych si vyčistila zuby dětskou pastou, žádný pocit svěžesti, chtělo to potom ještě doladit ústní vodou¨
Při čištění mi krváceli dásně, což se mi občas stává i u chemické pasty

Tereza Chejnová2590128.1.2014 08:06

Dobrý den, včera mi přišla pasta, takže jsem zkoušela již 2x čistit. Moje poznatky:
- obal je na můj vkus nezajímavý, absolutně nikdy bych si pastu dle obalu nezakoupila
- hrozně jsem se lekla barvy, když jsem si pastu vymáčkla na kartáček :D ale to je asi o zvyk, máme asi už vsugerováno, že je pasta vždy bílá, případně jsou tam proužky...ale zelená?
- po vyčistění večer jsem měla v puse moc příjemný pocit, ale zároveň žádné podráždění ani krev
- po ranním čistění opět, vělice příjemný pocit, ne takový chemický jako když si vystříkáte pusu savem

Jana Bártová3700127.1.2014 22:03

Dobrý večer, muj maly syn ma erozi na prednich čtyřech hornich zoubkach, čištění zubů bylo pro něj utrpení, s touto pastou ale není, nechá si zoubky očistit a všimla jsem si, že dříve měl tyro zoubky úplně černé, a po této paste mu jakoby zesvetlaly a zase ukousne rohlik, posílili mu, vylexit se to ničím nedá, ale mám pocit, že tato pasta mu průběh eroze spomalila, zatím muj pocit, zubař potvrdí nebo vyloučí az na jaře, nicméně si pastu asi obedname, vyhovuje celé rodině a opravdu citlivost a cistota zubů je znatelna.

Jana Holečková27.1.2014 20:49

@ všem
Vše zkoušíme s vámi, takže i zubní pastu. Mám za sebou několik týdnů s touto pastou a doporučuji všem všimnout si během testování také samotné čistoty zubů, která mně osobně přetrvává i během dne. Zuby pak vnímám stále "hladké", bez jakýchkoli nánosů.
Budou určitě zajímavé příspěvky od těch z vás, kdo máte citlivější zuby či dásně. Uvidíme po pár týdnech pravidelného používání, jakou změnu pocítíte.
Pište též, zda používáte během testování pouze zubní pastu s aloe vera a nebo ji kombinujete s vaší dosavadní. A jakou?

Petr Raszka7399527.1.2014 19:53

Zdravím!
Mě zubní pasta přišla teprve dnes (datum příspěvku) Barva i vůně jsou překvapující, ikdyž vzhledem ke složení logické... Z legrace jsem provedl rodinný test - většina tipovala, že je to krém na ruce, popř nohy. Nemůžu se nezmínit o mamce, která při pohledu na složení pronesla: Hm, ještě mě nenapadlo dát si do pusy kaktus :-) (chápejte - má problémy se zuby a už zkusila kdeco)
Taxe těším na testy...

Eva Bečvářová1000022.1.2014 22:34

Musím také pastu pochválit. Dala jsem si malé množství na kartáček - jsem tak zvyklá, a přesto velmi dobře pění. Tím, že se použije velmi malé množství, určitě i dlouho vydrží. Má příjemnou chuť, akorát ta barva by mohla být jinak zelená :-) Je tak příjemná na chuť, že není potřeba ani používat ústní vodu. Po dlouhé době mi při používání nespeciální pasty nekrvácely dásně. Můžu tedy jen vřele doporučit!

Hana Štěpánková6660122.1.2014 21:39

Tak mám týden testování za sebou.Pasta je velice příjemná,zelená barva mi vůbec nevadí,snad jen to,že málo pění.Ale zase je příjemné chuti,je po ní svěží dech a myslím,že se líbí i mým zubům :-)
Zbytek mé rodiny se trochu bránil ji otestovat,ale nakonec ji také vyzkoušeli a všem moc vyhovuje.
Takže všem vřele doporučuji!

<123>

Devatero pro komunikaci

  1. sdělujeme své zkušenosti
  2. sdělení jsou jasná, stručná, srozumitelná
  3. jsme upřímní
  4. dodržujeme pravidla slušného chování
  5. respektujeme odlišné postoje druhých
  6. jsme inspirací druhým
  7. vystříháme se bezobsažných sdělení
  8. hanlivá a nesmyslná sdělení budou odstraněna
  9. ovlivňujeme věci budoucí
Obchodní podmínky   |   Souhlas se zpracováním osobních údajů   |   Devatero   |   copyright 2013 – 2021 © Paridea